Soome keele A1-taseme koolituse õppekava
Täienduskoolitusasutuse nimi: A1abi OÜ (reg. 16771573)
Õppekavarühm: Keeleõpe
Sihtrühm:
Täiskasvanud, kes soovivad alustada soome keele õpingutega ning vajavad some keele oskust suhtlemaks lihtsamatel igapäevaelu puudutavatel teemadel.
Õppemaht akadeemilistes tundides:
Kogumaht 100 akadeemilist tundi,
sh kontaktõpe veebis koos õpetajaga 80 akad. ja iseseisev töö 20 akad.
Õppesisu:
Tähestik, numbrid, tervitus
Mina ja pere
Lihtsamad fraasid
Nädalapäevad, aastaajad, kellaajad
Söök, ostlemine toidupoes
Värvid, kodu kirjeldamine
Ilm, riietus
Sõidukid, erinevad maad ja kohad
Kehaosad
Tähtpäevad ja nende tähistamine
Omadussõnad
Ametid, tööelu
Loodus
Õpiväljundid:
1. Mõistab selgelt ja aeglaselt hääldatud fraase ja lauseid
2. Tuleb toime lihtsates suhtlusolukordades
3. Mõistab igapäevaeluga seotud teksti
4. Oskab kirjutada lühikesi lauseid igapäeva teemadel
Hindamiskriteeriumid:
⦁ Kuulamine – saab aru lihtsamatest küsimustest ja kuuldud info põhissisust, kui vestluspartner räägib aeglaselt ja selgelt ning on valmis kordama..
⦁ Lugemine – mõistab lihtsamate tekstide sisu (sildid, plakatid, kataloogid, reklaamid, menüüd, tööpakkumised, sõiduplaanid), arvab ära tundmatuid sõnu konteksti baasil.
⦁ Rääkimine – oskab vastata enda kohta esitatud küsimustele, räägib lihtsate lausetega endast, oma perest, elukohast, toidust.
⦁ Kirjutamine – oskab kirjutada lühikese teate.
Õppekeskkond:
Õpe toimub veebikeskkonnas (Google Meet, Zoom, Skype)
Lisaks iseseisev töö, mis tuleb õppijal sooritada kodus iseseisvalt.
Veebiõpe sisaldab: kuulamis-, lugemis-, kirjutamis- ja tõlkeharjutused, suuline vestlus, dialoogid, rollimängud, videolugude vaatamine ja analüüsimine, individuaal-, grupi- ja paaristöö jm.
Iseseisva töö raames soovitatakse õpilasel vaadata soomekeelseid telesaateid, lugeda soomekeelseid ajalehti,kasutada keeleõppeks loodud veebikeskkondi. Iseseisvalt tegema sõnakaarte ja neid kasutama.
Õppematerjalid:
Wordwall
Avalikud digimaterjalid internetis, selle kohta saadab õpetaja õpilastele just neile sobiva veebikeskkonna aadressi.
Alustamise tingimused:
Õppija keeletase määratakse vestluse alusel õppija ja koolitaja koostöös.
Koolitusele võetakse vastu õppijad, kes on esitanud kirjaliku taotluse, sõlminud koolituslepingu ning tasunud väljastatud arve alusel õppemaksu. Võimalik maksta osade kaupa.
Lõpetamise tingimused:
Tunnistus väljastatakse kui õpingute lõpetamise nõuded on täidetud st, et õppija on osalenud vähemalt 70% tundides ja sooritanud lõputesti 60%. Tunnistusel on kirjas läbitud kursuse nimetus, kursuse maht ehk akadeemiliste tundide arv, kursuse toimumise aeg, A1abi OÜ registrikood (reg. 16771573) ja registreerimisnumber EHIS-es nr.246462. Tunnistus on allkirjastatud kursuse läbi viinud õpetaja.
Tõend väljastatakse, kui õpitulemusi ei saavutatud ( lõputesti ei sooritatud), kuid õppija võttis osa õppetööst. Tõend väljastatakse vastavalt osaletud kontakttundide arvule, kuid mitte juhul, kui õppija osales vähem kui pooltes tundides.
Tõendi allkirjastab keelekeskuse juht.
Koolitaja:
Helena Vaher, võõrkeele õpetaja. Aastal 2010, kui perega Soome kolisime algas minu teekond soome keele õpingutega. Peatselt pidin soome keelses keskkonnas hakkama saama, mistõttu omandasin ma kohaliku keele üsna kiirelt. Käisin Soomes umbes 10 aastat koolis, kust algas minu huvi õpetamise vastu. Peale keskkooli tulin tagasi Eesti ning alustasin oma ülikooli õpinguid Tallinna Ülikooli eripedagoogika alal. Bakalaureuse õpingute lõppedes töötasin lasteaias, kuid magistriõpinguid alustades soovisin hoopis töötada natuke vanemate lastega, seega läksin kooli tööle. Siinkohal tekkis tore mõte kasutada ära ka oma soome keele oskuseid ja huvi õpetamise vastu, hoopis täiskasvanute õpetamiseks. Eripedagoogina oskan lähtuda individuaalselt inimesest ja tema tasemest ning läheneda õpingutele loovalt.
Terje Vaher , võõrkeele õpetaja. On elanud 10 aastat Soomes. Kasutab igapäevasuhtluses soome keelt. Omab mitmekesiseid õppematerjale õpetamaks A1 algtasemel soome keelt.